Nastavení grafiky

Z Xpl CZ
Přejít na: navigace, hledání

Xpl grafika.png

  • texture resolution - rozlišení textur, nastavte pokud možno na extreme res!, uvidíte pak např. ortofoto v maximálním rozlišení a nebudete ho mít rozmazané. Pokud ale máte grafickou kartu s malou pamětí (1 GB), může mít toto nastavení v určité kombinaci krajiny a letadla smrtící dopad na FPS a je potřeba nastavit rozlišení nižší. Aktuálně vyžadovaná velikost paměti se zobrazuje v dialogu úplně dole. Měla by být vždy nižší než je paměť na grafické kartě.
  • gamma - nastavení gammy. Pokud se vám krajina zdá hodně světlá, je možné tímto nastavením celý obraz v simulátoru ztmavit, zvýraznit. Default hodnota je 2.2, nastavením na např. 1.8 se obraz ztmaví. Pozor, změna se projeví až po restartu simulátoru.
  • run full-screen at this resolution - při zaškrtnutí neběží XPL v okně, ale na celou obrazovku. V některých případech může při běhu na celou obrazovku simulátor běžet plynuleji, na vyšším FPS. Pokud nutně nepotřebujete mít simulátor v okně, je lepší používat běh na celou obrazovku.
  • draw per pixel lighting - řeší počítání osvětlení, zaškrtnout, na moderních kartách by to mělo být bez výrazného dopadu na výkon. Pokud není zaškrtnuto, pak některá letadla se vykreslují v kokpitu špatně, dělá to příliš jasné odlesky na velké ploše.

Další informace: