Xpl CZ:Xpl CZ

Z Xpl CZ
Přejít na: navigace, hledání

O xpl.cz

Vzhledem k událostem na xplane.cz by web xpl.cz mohl převzít roli serveru, kde se virtuálně schází CZ+SK Xplane komunita. Fungování by se asi muselo trochu změnit - rozhodně nemám čas ani energie věnovat webu tolik práce jako dříve Luděk. Web by tedy musela spravovat komunita, tedy několik ochotných lidí. Z toho důvodu je zde zatím mediawiki - stránky se dají snadno editovat, stačí se zde zaregistrovat (link vpravo nahoře). Xplane.cz běželo tuším na wordpressu, se kterým nemám vůbec žádnou zkušenost. Kdokoliv by se chtěl webu ujmout, není problém nějaký CMS nainstalovat. Zda se podaří přetáhnout obsah zplane.cz netuším, spíš nedoufám.

Podle mne by web mohl jet nad mediawiki + možná nějaké speciální řešení pro upload+download scenerek. Na hostingu je "neomezené" místo na disku.

O majiteli domény xpl.cz

Ve fóru na xplane.cz jsem vystupoval pod nickem me2d. Nemám podobné ušlechtilé úmysly jako Luděk, udržovat a sjednocovat xplane komunitu. Spíš mi přijde škoda zahodit to, co se mu podařilo vybudovat.

O fóru

Fórum zde každopádně bude - již během několika dní, tedy nejdéle první dny roku 2015. Jediný důvod, proč ještě neběží je teoretická šance, že by se podařilo přetáhnout obsah fóra z xplane.cz. Luděk to kdysi nevyloučil a tak zatím čekám na jeho odpověď.

Kontakt

Zatím třeba petr@xpl.cz - než bude rozjeté fórum.