Ortofoto

Z Xpl CZ
Verze z 26. 2. 2016, 18:10, kterou vytvořil LAKY911 (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Úvod

Ortofoto je textura získaná např. z Google Earth umístěná na povrch krajiny. Nahrazuje defaultní textury a odpovídá skutečnému vzhledu krajiny při leteckém pohledu. Ortofoto existuje v různých rozlišeních (Zoom Level = ZL) a je zabaleno po jednotlivých čtvercích.

  • ZL16 = dostatečné rozlišení ortofota pro běžné lítání, při hodně nízkém letu a přistávání do krajiny je ale znát jeho nižší rozlišení. Nezabírá ale neúměrně mnoho místa na disku a neprodlužuje příliš načítání simulátoru. Jeden čtverec zabírá na disku cca. 2 až 2.5 GB.
  • ZL17 = druhé běžně používané rozlišení ortofota, detailnější jak ZL16, ovšem za cenu značného nárustu objemu dat (cca. 4x více).

Stažený čtverec s ortofotem vždy obsahuje kromě samotných ortofoto textur i 3D terén a definici vodních ploch.

Zdroje ortofoto

Pro ČR a SR jsou k dispozici ortofoto v ZL16, ZL17 a některé čtverce v ZL18


Kompletní ortofoto ČR a SR v ZL16


Téměř kompletní ortofoto ČR a SR v ZL17


Ctverce v různých částech světa v ZL16

Mesh

3D terén s definicí vody je nedílnou součástí ortofota, když si stáhnete nějaké ortofoto, chtě nechtě s ním dostanete i terén a řeky. Abyste měli správný terén a aktuální vodu, je možné si mesh aktualizovat, jedná se o dsf soubory, které oproti ortofoto texturám nejsou tak velké. Při instalaci akorát musíte dbát na to, aby se jednalo o stejný ZL.