Externí knihovny

Z Xpl CZ
Verze z 18. 1. 2015, 07:25, kterou vytvořil Araneus (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Úvod

Externí knihovny slouží jako zdroj předdefinovaných objektů pro X-Plane. Jinými slovy pokud je ve scenérii použit objekt z některé z externích knihoven, tak tento objekt již nemusí být duplicitně obsažen v konkrétní scenérii a stačí, když má tato scenérie přístup k externí knihovně, ve které se tento objekt nachází. Pokud tedy daná scenérie využívá objekt z některé z externích knihoven, je pro funkci této scenérie třeba mít danou externí knihovnu nainstalovanou.

Pokud není autorem externí knihovny uvedeno jinak, vkládají se knihovny (podobně jako veškeré ostatní scenérie) přímo do složky X-Plane/Custom scenery. V případě externích knihoven NIKDY neměníme jejich název (narozdíl od ostatních scenérií, kde úprava názvu nejenom nevadí, ale je v některých případech dokonce žádoucí).


OpenSceneryX

Základem všech základů je OpenSceneryX. Je vyžadována drtivou většinou scenérií. Instalace probíhá pomocí instalačního souboru, nicméně výsledkem instalace není nic jiného než prosté vytvoření složky s touto knihovnou ve složce Custom Scenery.

R2 Library

Většina scenérií letišť a heliportů ČR a SR, doplňků ČR a SR a objektů generovaných na základě OpenStreetMaps (VFR projekt ČR i World2XPlane) využívá další z externích knihoven - R2 Library.

FF Library

Některé scenérie a dále objekty generované na základě OpenStreetMaps pomocí World2XPlane využívají FF Library

RuScenery

Některé scenérie využívají RuScenery

Model Library

Knihovna Model Library je využívána objekty generovanými na základě OpenStreetMaps pomocí World2XPlane. Knihovna Model Library je obsažena v balíčku s aplikací World2XPlane a je ke stažení v download sekci projektu World2XPlane.